вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna prędko się niszczą i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od właściwego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten model płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji więc dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий